Кафедра радіотехнологій інформаційно-комунікаційних систем

Мова:

Спеціальність 126 Інформаційні системи та технології

спеціальності 126 Інформаційні системи та технології за освітньою програмою Інформаційні системи та технології

спеціальності 126 Інформаційні системи та технології за освітньою програмою Інформаційні системи в медицині

спеціальності 126 Інформаційні системи та технології за освітньою програмою Інформаційні технології інтернету речей

Особливістю спеціальності 126 Інформаційні системи та технології є вивчення теоретичних і методологічних основ та інструментальних засобів створення і використання інформаційних технологій у різних галузях людської діяльності; принципів оптимізації та моделей, методів прийняття рішень при створенні інформаційних систем різного призначення; інтелектуальних інформаційних технологій для створення новітніх систем накопичування, переробки, збереження інформації та систем управління; сучасних технологій проектування та розробки програмного забезпечення; технологій та методів проектування інформаційних систем; апаратних засобів створення і підтримки сучасних інформаційних мереж.

Дисципліни, які вивчаються по спеціальності 126 Інформаційні системи та технології орієнтовані на формування у студентів вмінь щодо вибору, проектування, розгортання, інтегрування, управління, адмініс­трування та супроводження застосування комунікаційних мереж, сервісів та інфраструктури організації; проектування системного, комунікаційного і приклад­ного програмного забезпечення, технічних засобів комуніка­ційних й інформаційних технологій, мереж та систем; реалізації програмних комплексів, впровадження Інтернет-рішень для технічних задач; розробки інформаційних комплексів і систем.

Характерною особливістю спеціальності 126 Інформаційні системи та технології є вивчення технології Інтернетe речей (Internet of Things, IoT), сутність якої полягає у взаємодії кінцевих пристроїв не тільки з користувачем але й між собою. Це єдина мережа, що об`єднує реальні та віртуальні речі, що нас оточують, адже в майбутньому Інтернет речей стане активним учасником бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де IoT пристрої зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.

Інтернет речей — це мережа, що складається із взаємозв’язаних фізичних об’єктів, речей або пристроїв, які мають вбудовані сенсори, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп’ютерними системами.

Спеціальність 126 Інформаційні системи та технології

Інтернет речей має настільки широке застосування, що розробник може вибрати мову програмування на свій смак. Низькорівневе програмування на асемблер або  C / C ++   знадобиться для вбудованих систем. Мови високого рівня, такі як Node.js або Java знадобляться для пристроїв з великою кількістю ресурсів. А знання протоколів передачі даних буде мати особливе значення, тому що IoT пристрій стане марною річчю, якщо не зможе передавати дані.

Одним із прикладів такої системи є «Розумний дім», що є сукупністю елементів, які об’єднують усі електроприлади в домі єдиним розумом, що дозволить управляти ними. Разом зі зростанням Інтернету речей, зростає і потреба в програмістах.