Всі таланти в Першому серед кращих! ХНУРЕ
26 грудня відбулась захоплююча онлайн-зустріч юних науковців та досвідчених викладачів. Талановиті учні Малої Академії Наук представили свої унікальні дослідження: Роман Колесников розробив пристрій контролю параметрів руху повітряного потоку, а Рустам Рапій презентував інноваційний радіосенсор наднизьких частот для підземного зв’язку. В дискусії приймали участь викладач МАН Володимир Дмитрович Лавров та співробітники кафедри РТІКС ХНУРЕ, які разом з вчителями та учнями ліцеїв №87 та №150 обговорили перспективи представлених розробок. Пишаємось талановитою молоддю! Особлива подяка за організацію круглого столу та неймовірну атмосферу заходу: Лаврову Володимиру Дмитровичу, Бородкіній Тетяні Михайлівні, Шутовій Світлані Іллівні, Молотковій Ірині Ігорівні.
Майбутнє української науки – в надійних руках!
Назар Колесников налагоджує програмну частину зробленого акустичного анемометру.
Назар є учнем Харківського ліцею №150, навчається у 10 класі. Не дивлячись на складні умови він, при підтримки батьків та наставників МАН впевнено опановує ази доволі не простої науки радіотехніки та програмування пристроїв на базі мікроконтролерів. На кафедрі РТІКС ці дисципліни викладаються у рамках 126 спеціальності “Інформаційні системи та технології” за освітньою програмою “Інформаційні технології інтернету речей”
Ренат Рапій із своїм пристроєм “Радіосенсор наднизьких частот”.
Пристрої які передають інформацію використовуючи наднизькі хвилі мало відомі широкій аудиторії. Це більш прерогатива фахівців. Але завдяки таким пристроям можливо встановлювати бездротовий зв’язок під землею,
приклад у вугледобувних шахтах, у підземних сховищах, під завалами тощо. От і наш Рустам вирішив спробувати свої сили у розробці такого пристрою.